PROTRACK

A forum devoted to track events from 60m to the 2 mile. Mainly pro but also news from local, national and international sprint & middle distance competitions.

Log in

I forgot my password



Search
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Who would win the VRTA voted awards so far?
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyFri Aug 02, 2019 10:26 am by Ribera

» VAL Carnivals - Where will you race
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptySun Jul 28, 2019 2:02 pm by Mex

» VRTA Presentantion Evening
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyMon Jul 22, 2019 10:54 am by Todd Ireland

» Top Australian pole vault coach quits amid investigation
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyThu Jul 18, 2019 3:53 pm by Admin

» Burnie athletics legend John McLaren's streak of 67 years of attendance of the Stawell Gift has ended this year
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyThu Jul 04, 2019 12:16 pm by Admin

» Terry McAuliffe
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyFri Jun 14, 2019 4:40 pm by John LeRay

» Stawell washup
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyWed May 15, 2019 10:11 am by AussiePro

» Targetted disqualification at Stawell
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptySat May 11, 2019 5:50 pm by Fast

» Stawell results
Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) EmptyThu Apr 25, 2019 12:19 pm by JH

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar


You are not connected. Please login or register

PROTRACK » GENERAL » Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010)

Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010)

Go down  Message [Page 1 of 1]

Admin

Admin
Admin
Admin
MEN'S 400M
1 Michael Beltrame VIC
2 Andrew Boudrie VIC
Alexander Carew VIC
3 Ian Dewhurst NSW
4 Nathan McConchie VIC
5 Robbie Schaeffer VIC
6 Nelson Stone PNG
7 Lachlan Taylor VIC
(A Carew OUT)


MEN'S 800M
1 Thomas Beard TAS
2 Nick Bromley NSW
3 James Boden SA
4 Matthew Ferber SA
5 Andrew Giam VIC
6 Matt Hammond NSW
7 Robert Killmier SA
8 Edward Vining VIC
(Ryde OUT, Bromley IN)


MEN'S 1500M
1 Daniel Clark VIC
2 Matt Inglis Fox QLD
3 Matthew Hawke QLD
4 Paul Hoffman NSW
5 James Kaan NSW
6 Kyle Martin-Alcaide VIC
7 James Nipperess NSW
8 Tim Norton VIC
9 Grant Page TAS
10 Adrian Plummer QLD
11 Tyson Popplestone VIC
12 Philo Saunders ACT
13 Marc See WA
14 Brett Tingay NZ
15 Nicholas Toohey QLD


WOMEN'S 600M
1 Alexandra Bulic VIC
2 Betty Burua PNG
3 Salome Dell QLD
4 Katherine Katsanevakis VIC
5 Tamsyn Lewis VIC
6 Kelly McGinnity WA
7 Caitlin Pincott QLD
8 Alice Platten VIC


MEN'S ZATOPEK:10 10000M
1 Liam Adams VIC
2 Collis Birmingham VIC
3 Adrian Blincoe NZ
4 Roberto Busi WA
5 Courtney Carter NSW
6 Alan Craigie ACT
7 Bradley Croker NSW
8 Bobby Curtis USA
9 Russell Dessaix-Chin NSW
10 Shawn Forrest VIC
11 Wondwosen Geleta VIC
12 Nathan Hartigan VIC
13 Chris Hartley SA
14 Luke Hurring NZ
15 Steve Kelly VIC
16 Luke Kipkosgei KEN
17 Shaun Krawitz VIC
18 Josphat Menjo KEN
19 Scott Rantall VIC
20 Toby Rayner VIC
21 Tim Rowe NSW
22 Stefan Smith NZ
23 Ben ST Lawrence NSW
24 Harry Summers NSW
Ben Toomey VIC
25 Andrew White VIC
26 Jason Woolhouse VIC
(B Toomey OUT)

Rest of the fields at
http://www.athsvic.org.au/cache/NewsFile/4681Zatopek%20Entry%20Lists%20as%20at%206-12-10.pdf



Last edited by Admin on Wed Dec 08, 2010 9:28 am; edited 2 times in total

http://protrack.forumotion.com

2Zatopek fields for 9th December (as at 6/12/2010) Empty Timetable on Mon Dec 06, 2010 1:53 pm

Admin

Admin
Admin
Admin
ZATOPEK Meet Timetable

6:00pm Men Under 20 3000m (B race)
6:10pm - 6:50pm Sally Pearson Super Clinic (LAVic) Little Athletics Victoria
6:10pm Boys & Girls 100m Under 10 (semi finals) Victoria’s Fastest Kid
6:18pm Boys & Girls 100m Under 11 (semi finals) Victoria’s Fastest Kid
6:26pm Boys & Girls 100m Under 12 (semi finals) Victoria’s Fastest Kid
6:34pm Boys & Girls 100m Under 13 (semi finals) Victoria’s Fastest Kid
6:42pm Malinowski Men 3000m Steeple
6:57pm Ondieki Women Under 20 3000m
7:10pm Boys & Girls 100m Under 10 (final) Victoria’s Fastest Kid
7:14pm Boys & Girls 100m Under 11 (final) Victoria’s Fastest Kid
7:18pm Boys & Girls 100m Under 12 (final) Victoria’s Fastest Kid
7:28pm Women 600m
7:33pm Boys & Girls 100m Under 13 (final) Victoria’s Fastest Kid
7:38pm Men 400m
7:20pm Women Discus
7:40pm Women Triple Jump
7:43pm Men Under 18 800m
7:48pm Men 800m
7:53pm Women 1500m
8:00pm Zatopek:10 Women 10000m *Australian Championship
8:30pm Men Triple Jump
8:40pm Men Shot Put
8:40pm Women Shot Put
8:45pm Victorian 4x400m Relay Final - Open Women *Victorian Championship
8:54pm Victorian 4x400m Relay Final - Open Men *Victorian Championship
9:03pm Men 1500m
9:10pm De Castella Men Under 20 3000m
9:30pm Zatopek:10 Men 10000m *Australian Championship

http://protrack.forumotion.com

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum